Estere Rozkalne

Zem zvaigznēm

Estere Rozkalne
Zem zvaigznēm

Pašās pēdējās augusta dienās devāmies neaizmirstamā, spontānā telšu braucienā pie jūras. Tas bija īpaši, jo mūsu ģimenes pastāvēšanas laikā ne divatā, ne kopā ar bērniem nebijām teltojuši.

Piektdienā izdomājām, ka jābrauc, un pēc darbdienas ar īrētu telti devāmies Kurzemes piekrastes virzienā. Braucot pa šoseju, pilnīgi negaidīti satikām manu brāli ar sievu, kuri arī brauca teltot un ceļu turpinājām kopā. Pa neceļiem piebraucām pie pašas jūras. Telefonu gaismā uzbūvējām teltis. Joelu nevarējām pierunāt iet gulēt, jo viņš bija galvenais ugunskura kurinātājs un desiņu cepējs.

Jūra bija tik mierīga un vakars neticami silts. Kad bijām teltī, mazākais jau saldi čucēja, bet mēs visi pārējie apgūlāmies un apbrīnojām zvaigznes. Spriedām par to, kurš gribētu un kurš nē lidot Visumā, runājām par pavadoņiem un krītošām zvaigznēm. Jo ilgāk skatījāmies, jo spožāks kļuva Piena ceļš. Zvaigžņu bija tik daudz un tik gaišas. Naktī Markus mani modināja, lai parādītu, ka pie horizonta parādījies spilgts mēness, kas tieši līdz mums bija izveidojis gaismas ceļu jūrā.

Dienu pavadījām pie jūras, mežā mellenes ēdot un apskatot Talsus. Vakarā atkal atgriezāmies mūsu skaistajā kempingvietā. Divas naktis zem zvaigznēm. Kā gan var stāvēt blakus 5 zvaigžņu apartamenti šim zvaigžņu piedzīvojumam?!

Titulbilde no unsplash