Estere Rozkalne

Vārds dizainam

Estere Rozkalne
Vārds dizainam

Man bija jauka iespēja marta beigās vadīt nodarbību skolēniem Vārds Dizainam ietvaros, ko veido Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Mans uzdevums bija pastāstīt, ko es bez mammas un sievas uzdevumiem daru profesionāli — grafiskā dizaina jomā. Akcentēju manus pēdējos darbus un aizraušanos — grāmatu vāku dizainu. Mani uzklausīja 16 skolēni no Skrīveru mākslas skolas divu sirsnīgu skolotāju pavadībā, pateicos par viesmīlīgo uzņemšanu Lienei Granovskai — projekta vadītājai.
Svarīga nodarbības sastāvdaļa bija praktiskais darbs skolēniem, kuru piedāvāju sadarbībā ar apgādu Mansards, proti, izveidot vāka dizaina ideju reālai grāmatai, kas drīzumā gaidāma Latvijas tirgū. Idejas autors tiks minēts grāmatas pasē. Tas jauniešiem deva papildus motivāciju un vērtību darbiņa izstrādē.
Darbus izvērtēju kopā ar Graftik vadītāju Marku un Mansards redaktoru Kristapu. Izvērtēšana bija grūta, izvēlējāmies top trīs, no kura vienam piešķīrām vāka idejas titulu. Kāds tas būs, lai paliek noslēpums, meklējat vasaras sākumā grāmatnīcās Lidijas Dimkovskas grāmatu “Slēptā kamera”. 
Foto: Kristiāna Zelča