Estere Rozkalne

Investīcija

Estere Rozkalne
Investīcija

Ceļošana ar bērniem ir investīcija. Laiks, nauda, enerģija. Bet kad Joelam bija 8 mēneši, devāmies pirmajā kopīgā braucienā un joprojām cenšamies puikām paplašināt redzējumu – pasaule ir tik plaša un tik skaista!

Puikām katrs brauciens ir ļoti īpašs, tas ir notikums, kuru viņi ļoti gaida un par kuru runā un sapņo. Dažreiz aizbraucam uz kādu lidostas kafejnīcu, tāpat vien – sajust ceļotāju garu.

Nesen ar dažiem pāriem sastādījām savu bucket-list (3 vēlmes, kuras gribētu NOTEIKTI īstenot šīs dzīves laikā) un uzminiet, kas bija vēlme nr.1 – ceļošana! Bet tomēr liekas, ka cilvēku prioritāšu sarakstā tā ir stipri zemāk. Protams, kā visām investīcijām pamatu pamats ir finanses, tomēr šodien ir dažādi veidi un piedāvājumi. Ja ļoti labi meklē, var atrast neticami ekonomiskas iespējas.

Šī brauciena laikā man kādi padsmit nejauši satikti cilvēki – veikalā, gaidot pie kafijas automāta, uz ielas, izteica mīļus komplimentus: “Wow, jums ir 4 dēli!”, “Cik jūs esat bagāta!”, “Cik jūs esat skaista mamma!”, “Cik jūs esat jauka mamma!”, “Cik jūs esat stipra!”. Jā es esmu, ļoti bagāta. Un šīs investīcijas lielākā atdeve ir — redzēt saliedēšanos visai ģimenei; dot laiku un iespēju katru bērnu iepazīt no citiem rakursiem, pavērot, priecāties; bērniem mācīties rūpēties vienam par otru; mācīties jaunas valodas un pielāgoties situācijām.

Paplašinot redzējumu uz pasauli, daudz vairāk ir pateicības par to, kas mums pašiem ir. Jo skaistais ir visur, kāpēc to nepaņemt savām acīm un sirdij arī no kāda cita pasaules stūrīša?!?